Uniwersytety Dla Seniorów- Co To Oznacza Dla Społeczeństwa

Wielu z nas czyta wiele książek, chodzi na szkolenia, kończy wyższe uczelnie, legitymuje się świetnym wykształceniem. Innymi słowy w wieku dwudziestu kilku lat kończy edukację i rozwija się dalej w aspekcie zawodowym. Po wielu latach pracy staje się ekspertami w swojej dziedzinie. Jednakże w pewnym momencie dochodzimy do etapu w którym te wszystkie obowiązki odkładamy a w zamian zyskujemy wolny czas- tym etapem jest emerytura. Jednakże zahartowane umysły i organizmy w ciężkiej pracy potrzebują nowych wyzwań. Po wielu latach rozwoju tęsknimy do dawnych lat, także tych studenckich. Dlaczego by ich nie powtórzyć? Naprzeciw tym potrzebom wychodzą instytucje nazywanie Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Umożliwiają one zaktywizować osoby starsze w podeszłym wieku, ale także pozwalają wykorzystać ich bezcenne doświadczenia zdobywane podczas lat pracy. Jak widać doskonalić się może nie tylko osoba młoda pełna sił i możliwości ale także Ci wszyscy znajdujący się w podeszłym wieku. Senior dzięki minimalnej atencji może o wiele więcej zaoferować młodemu pokoleniu niż jesteśmy w stanie to sobie uświadomić, dlatego też drogi seniorze i seniorko wiec iż warto skorzystać z możliwości dawanej przez uniwersytety, nie tylko dla siebie ale również dla młodszych i mnie doświadczonych. Zróbmy wszystko aby mityczny generał Nestor i najstarszy przywódca wojsk greckich podczas wojny pod Troją, wsławiający się swym doświadczeniem i mądrością znalazł następców wśród was drodzy nestorzy rodów.